همکاری با ما

لازمه تعالی و توسعه هر جامعه ای ، پیشرفت در تمام جنبه های فرهنگی، معنوی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است. گرچه می توان گفت که تمامی جنبه های فوق لازم و ملزوم یکدیگرند، اما یکی از ملاکهای توسعه یافتگی جوامع، تحول و تکامل فرهنگی است که خود هم سو با توسعه و بستر ساز توسعه است. در این میان انسانها بخش محوری و عامل اصلی رشد جوامع هستند. و در این مسیر با قدرت انتخاب خویش و با ترویج ارزشها و باورهای اخلاقی و انسانی می توانند بیشترین تاثیر و سهم را در زمینه تعالی فرهنگ و جامعه داشته باشند.

فرهنگ عادتی فردی و شخصی نیست، بلکه مقوله ای عمومی و اجتماعی است که حتی قادر است تاریخ یک ملت رادگرگون سازد. فرهنگ در گذر زمان شکل می گیرد و وظیفه ی اصلی آن زایش باورهای صحیح و پالایش باورهای غلط و نا صحیح است که خود زمینه ساز اصل هویت جوامع انسانی است.

فرهنگ می کوشد که در سایه تعالی روح آدمی، جامعه را به زیباترین شکل بسازد و بیاراید.

همانطور که می دانیم، یکی از راه های توسعه و بسط فرهنگ صحیح، موضوع مطالعه، توجه و اهمیت به آن است. متاسفانه در عصر حاضر (عصر تکنولوژی) سرعت زندگی به شدت رشد یافته و در این مسیر آدمی چنان در گیر و گرفتار شده که کمتر فرصت مطالعه می یابد.

کشور عزیزمان ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و علیرغم رشد روز افزون جمعیت در کمال تاسف شاهد کاهش سرانه مطالعه و همچنین کاهش تیراژ کتابها تا سطح 500 جلد هم می باشیم.

به طوری که تیراژ کتاب از سالی 3000 نسخه در دهه ی 50 و 60 خورشیدی با وجود دو برابر شدن جمعیت به 500 نسخه در دهه 90 رسیده است.

همچنین سرانه مطالعه در ایران در سه بخش کتابهای غیر درسی، قرآن و ادعیه و مطالعه در فضای مجازی 30:09 دقیقه است که از این میان 15:48 دقیقه کتابهای غیر درسی ، 2:49 دقیقه کتابهای الکترونیک و 12:12 دقیقه قرآن و ادعیه است.

از یک سو کاهش سرانه مطالعه و از سوی دیگر هدر رفتن بسیاری از اوقاتمان در ترافیک و رفت و آمدهای روز مره نشان می دهد که چنانچه به این سبک زندگی ادامه دهیم از شاخص توسعه یافتگی فرهنگی به مرور عقب تر خواهیم رفت.

در این بین یک سوال باقی می ماند و آن این است  که در دنیایی که اکثر افراد خود را فرهیخته می پندارند و زمان اندکی را برای رشد و پرورش خویش در نظر می گیرند آیا تنها باید دولت و مسئولین را در رابطه با بروز مشکلات و معضلات فرهنگی مقصر دانست؟

علیرغم اینکه همه ما با رشد و پیشرفت جامعه موافقیم، اما کمتر کسی شخصا حاضر به برداشتن گامی مثبت و مؤثر است.

اینک ما به جای لعنت بر تاریکی شمعی روشن کرده ایم.

و به قول ابولفضل بیهقی بدست من امروز جز این قلم نیست، باری خدمتی می کنم

تلاش کتابآوا تا بدینجا رسید که نتیجه اش را شاهدید. ما معتقدیم اگر نگرشمان از (چه نفعی برایم دارد) به (من چه کمکی می توانم انجام دهم) تغییر یابد، اولین و مؤثر ترین گام را در این راه (اعتلای فرهنگ) برداشته ایم.

لذا برای گسترش فرهنگ مطالعه و افزایش مطلوب مطالب تولید شده با محتوای مناسب نیازمند یاری شما هستیم.

و چنانچه شما نیز مانند ما مایل به برداشتن قدمی مثبت در راه اعتلا و شکوفایی ایران عزیز هستید می توانید با طی کردن گام های زیر نقش سازنده ای در این مسیر داشته باشید

همکاری شما:

اگر ناشر، مؤلف یا مترجم کتابی هستید، می توانید با در اختیار قرار دادن اثر خود، اجازه تولید کتاب صوتی را به ما بدهید تا آن اثر را پس از تولید در اختیار عموم هموطنان، جهت دانلود و استفاده قرار دهیم.

چنانچه مترجم هستید می توانید یکی از صفحات را که برای نمونه قرارداده شده، انتخاب و ترجمه کرده و برای ما ارسال نمائید تا در صورت تائید، ترجمه آن به شما سپرده شود و در نهایت در قالب کتاب صوتی در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

اگر کتاب خاصی را برای مطالعه عموم مفید می دانید و قادر به پرداخت تمام یا بخشی از هزینه تولید آن اثر هستید، با پرداخت مبلغ مورد نظر به سایت کتابآوا، ما می توانیم حق صوتی اثر را از ناشر خریداری کرده و آن را در قالب کتاب صوتی تولید و در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

همچنین اگر در هر یک از زمینه های زیر توانمند هستید می توانید جزء همکاران ما قرار گیرید.

1-آهنگسازی 2- میکس و ادیت 3- عکاسی 4- قصه گویی 5- گویندگی 6- انیمیشن 7- نقاشی

 

توجه:

لازم به ذکر است چنانچه در هریک از زمینه های فوق که منجر به تولید کتاب صوتی شود همکاری نمائید کتابآوا مشخصات کامل شما و زمینه فعالیت و همکاریتان را در سایت قرار خواهد داد.(...............)

افتخار ما این است که:

کلیه فعالیت های مان با اجازه ناشرین و مؤلفین تولید و یا توسط کتابآوا از نسخه اصلی آن ترجمه شده است و در تولید این آثار حقوق مؤلف کاملا رعایت گردیده.  

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید